26 września 2018 – Bycie FIT jest GIT

Dnia 26.09.2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu w ramach projektu edukacyjnego „Bycie FIT jest GIT”, prowadzone przez studentów działających pod patronatem Stowarzyszenia Polska Ekologia. Projekt promuje zdrową żywność, pomaga młodym konsumentom świadomie i racjonalnie wybierać produkty żywieniowe.

Warsztaty miały na celu przekazanie informacji na temat zdrowego odżywiania, szkodliwych dodatków do żywności oraz procesów technologicznych związanych z produkcją żywności. Prowadzący zwrócili uwagę na najczęstsze błędy żywieniowe i sposoby ich eliminacji. Młodzież miała okazję spróbowania zdrowych produktów żywnościowych, a także uczestniczyła w quizach przygotowanych przez studentów.

Spotkanie było bardzo ciekawe, uświadomiło młodym ludziom jak wielki wpływ na zdrowie, sylwetkę i jakość życia w przyszłości mają nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna zaszczepione w młodym wieku.

Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas medycznych: I D oraz I G. Spotkanie dla młodzieży zorganizowała pani Bożena Oleszek.