25 kwietnia 2015 – Dzień Otwarty

IMG_4478

Kilkudziesięciu uczniów oraz rodziców z powiatu biłgorajskiego, niżańskiego, janowskiego i zamojskiego skorzystało z zaproszenia i odwiedziło naszą szkołę 25 kwietnia 2015 roku podczas Dnia Otwartego. Po raz pierwszy Dzień Otwarty został zorganizowany w sobotę z myślą o tych rodzicach i uczniach, którzy nie mają możliwości odwiedzenia liceum w innym dniu tygodnia.

Goście mogli w dogodnym dla siebie czasie, w godzinach od 9.00 do 13.00, spotkać się z nauczycielami i uczniami, zobaczyć bardzo dobrze wyposażoną bazę lokalową szkoły – sale lekcyjne, pracownie informatyczne, obiekty sportowe, strzelnicę, bibliotekę z czytelnią, aulę i wiele innych sal, zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz możliwościami rozwijania pasji i talentów uczniowskich w licznych, prężnie działających organizacjach i kołach zainteresowań. Młodzież wspólnie z nauczycielami z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowała szereg atrakcji, m.in.: barwne kawiarenki językowe – języka angielskiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego, stoiska kół i organizacji szkolnych, pokazy filmowe, pokazy ratownictwa medycznego, a także pokazy tańca – salsy. Goście w towarzystwie uczniów szkoły mogli zobaczyć sale biologiczne, chemiczne, fizyczne oraz matematyczne, gdzie czekały niespodzianki w formie różnych prezentacji, pokazów, gier i zabaw. W obiektach sportowych można było zobaczyć pokazy nordic walkingu, elementy treningu siatkarskiego, wystawę sprzętu turystycznego i sekcji koszykarskiej, żeglarskiej oraz narciarskiej MKS „BASKET”. Prezentowano filmy z wyjazdów na „Białe szkoły” do Zakopanego i w Alpy, filmy z pobytu na Mazurach w ramach „Klasy pod Żaglami”. Uwagę odwiedzających zwracał punkt z prezentacją trofeów siatkarskich dziewcząt połączony z prezentacją multimedialną.

O godz. 11.00 w auli odbyła się część oficjalna, podczas której gości powitał Dyrektor szkoły Marian Klecha i dokładnie zapoznał z ofertą edukacyjną. Rodzice i uczniowie obejrzeli także bardzo ciekawą prezentację multimedialną o szkole oraz część artystyczną – występy uczniowskich zespołów muzycznych oraz humorystyczne przedstawienie.

Na korytarzach szkolnych zorganizowane były również wystawy: kronik szkolnych, fotograficzna „Nasza szkoła w obiektywie” oraz prezentująca ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016.

Program Dnia Otwartego zostanie powtórzony we wtorek, 28 kwietnia 2015 roku. Wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić naszą szkołę serdecznie zapraszamy o godz. 9.00 i 11.00.

Grupy zorganizowane bardzo prosimy o kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania dogodnego terminu (godziny).

Rodzice i uczniowie, którzy po raz pierwszy odwiedzili LO im. ONZ w Biłgoraju, w rozmowie z dyrekcją, nauczycielami i uczniami, wyrazili bardzo dobrą opinię na temat szkoły, zarówno w zakresie jej możliwości edukacji i rozwijania różnorodnych zainteresowań uczniów, jak i bazy lokalowej. Zdaniem odwiedzających, zorganizowanie Dnia Otwartego w tak dogodnym terminie było trafną decyzją i pozwoliło na zapoznanie się z bardzo atrakcyjną ofertą naszego liceum.