24 października 2017 – Uczniowie poznają świat

Już po raz trzeci grupa 16 uczniów z naszego liceum wraz z dwoma opiekunami: panią Marią Kanty oraz panią Renatą Mokrzyńską odwiedziła uczniów z zaprzyjaźnionego Gimnazjum Geo Milev w Burgas. W dniach 10-15.10.2017 roku uczestnicy międzynarodowej wymiany młodzieży gościli w bułgarskich rodzinach, gdzie poznawali kulturę i tradycje swoich przyjaciół.

W ramach oficjalnego powitania uczniowie zostali poczęstowani regionalnymi przysmakami i poznali szkołę. W programie wymiany był udział w zajęciach lekcyjnych, warsztaty integracyjne, a także wycieczki do atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc. Uczniowie m. in. odbyli podróż statkiem na wyspę św. Anastazji, osnutej wieloma legendami, która od 2001 roku ma status rezerwatu przyrodniczo-archeologicznego. Na terenie wyspy odwiedzili XV-wieczny klasztor i znajdujące się w jego części nowoczesne i interaktywne Muzeum Wyspy św. Anastazji. Uczestnicy wymiany mieli także okazję podziwiać niesamowity występ delfinów w delfinarium w Warnie. Niecodzienną atrakcją była również prezentacja historii rzymskich term w miejscowości Banevo.

Pobyt w słonecznej Bułgarii był kolejną okazją do nawiązania nowych znajomości i doskonalenia umiejętności językowych. Po pełnym łez pożegnaniu nasi uczniowie czekają na rewizytę swoich bułgarskich przyjaciół w Biłgoraju.