23 października 2014 – Sportowe podsumowanie roku

DSC00075 DSC00067

Sportowe sukcesy LO im. ONZ

„U nas jesteś najlepszy” to hasło wyeksponowane na jednej ze szkolnych gazetek w LO im. ONZ. Znajduje ono odzwierciedlenie w rzeczywistości ponieważ uczniowie tej szkoły najlepiej od lat zdają maturę, a teraz udowodniają to również na sportowych arenach. W dniu 20 października w Chełmie odbyło się sportowe podsumowanie roku szkolnego 2013/2014; LO im. ONZ zajęło w tym rankingu 6 miejsce, najwyższe ze szkół powiatu biłgorajskiego uwzględniając wszystkie poziomy nauczania: podstawowy, gimnazjalny i ponadgimnzazjalny. Od pięciu lat jako jedyna z powiatu, nasz szkoła klasyfikowana jest w pierwszej dziesiątce. Na sukces złożyły się sportowe osiągniecie wszystkich uczniów biorących udział w wielu zawodach sportowych jak i współpraca całego zespołu nauczycieli wychowania fizycznego. Młodzież może liczyć na wsparcie Dyrekcji i Rady Rodziców finansującej jej udział w imprezach sportowych. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych uwzględniono 138 placówek z trenu woj. lubelskiego.

Rok szkolny 2014/15 rozpoczął bardzo dobrze. Monika Pyzik i Michał Jamroz okazali się bezkonkurencyjni w indywidualnych biegach przełajowych, zdobywając tytuły Mistrzów Województwa. Na co dzień zawodnicy LSZ „Znicz” Biłgoraj pokazują, że w LO ONZ można łączyć swoje pasje sportowe z nauką. Po rozegraniu zawodów powiatowych i rejonowych awans do zawodów wojewódzkich wywalczyły kolejne szkolne drużyny.

VII miejsce w zawodach wojewódzkich odbywających się w Lubartowie zajęły dziewczęta LO ONZ w sztafetowych biegach przełajowych. Skład drużyny: Pyzik Weronika III k, Garbacka Michalina III k, Bąk Angelika III k, Błaszczak Dominika II e, Lekan Izabela I g, Wardach Agnieszka I i, Surma Agnieszka I b, Misztal Anna IIc, Cios Katarzyna II j , Swacha Magdalena I g , Myszak Joanna III b , Grasza Maria I e , Cios Anna II j , Kozak Angelika I h. 21 października uczniowie LO ONZ rywalizowali w Białej Podlaskiej w wojewódzkich zawodach w lekkiej atletyce. Jako jedna z niewielu szkół reprezentowana była zarówno przez dziewczęta jak i chłopców. Zaangażowanie licznej grupy uczniów oraz wzorowa współpraca nauczycieli wychowania fizycznego w przygotowaniu uczniów do zawodów składają się na sukcesy LO ONZ w Biłgoraju. „U nas jesteś najlepszy” to nie jest tylko pusty slogan.

Wyniki – pdf

DSC00101

R.S.