23 maja 2018 – Sukces w I Ogólnopolskim Biennale Grafiki Komputerowej

Dominik Kusiak i Daniel Lipiński – uczniowie klasy drugiej graficznej zostali nagrodzeni w I Ogólnopolskim Biennale Grafiki Komputerowej i Miniatury Plastycznej  „W odcieniach bieli. Portrety zwierząt” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Na konkurs nadesłano 1826 prac z całej Polski.

W kategorii grafika komputerowa, wiek 16+ Dominik Kusiak zdobył wyróżnienie i tytuł laureata, natomiast praca Daniela Lipińskiego uzyskała kwalifikację do wystawy pokonkursowej. Dominik przygotował grafikę komputerową pt. „Fox in snow”, natomiast Daniel „Sznaucer polarny”. Prace zostały wykonane w grafice wektorowej, w programie Inkscape.

Głównym celem konkursu było umożliwienie uczestnikom wyrażenia odczuć i refleksji związanych z tematem konkursu, popularyzacja zwierząt o białym ubarwieniu, poddanie analizie barwy białej, dostrzeżenie różnych odcieni bieli, rozwijanie umiejętności w zakresie grafiki komputerowej.

Organizatorzy, zachęcając do udziału w konkursie, podkreślali: Biel to najjaśniejsza z barw. Może być biel niebieska zimna, ale też ciepła i lekko żółtawa. Biel można przedstawić bardzo jasnymi odcieniami innych kolorów i uzyskamy np. alabastrowy, mleczny, kremowy, perłowy, porcelanowy, kolor kości słoniowej.

Opiekunem uczniów była pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.