23 czerwca 2018 – W Brukseli po raz drugi

W dniach 17 – 21 czerwca  2018 r. trzy uczennice naszej szkoły:  Natalia Buczyńska, Alicja Łukasiewicz  oraz Eliza Stopyra pod opieką pani Małgorzaty Osińskiej, nauczycielki języka francuskiego, wzięły udział w wycieczce do Brukseli zorganizowanej przez Biuro Poselskie pana prof. Mirosława Piotrowskiego. Wyjazd był nagrodą dla uczniów za bardzo dobre wyniki z języka francuskiego, udział w konkursach i pracę na rzecz szkoły, a jego celami: wizyta w Parlamencie Europejskim, zwiedzanie zabytków i ciekawych miejsc w Belgii oraz doskonalenie języka francuskiego. Pomocą przy organizacji wyjazdu wsparła uczestników wyjazdu pani poseł Agata Borowiec, dzięki czemu znaleźli się wśród wielu uczniów z różnych miast województwa lubelskiego.

W Belgii uczniowie zwiedzili Brukselę, gdzie  zobaczyli m.in. Grand Place z Ratuszem, Manneken Pis – słynną fontannę, będącą symbolem Brukseli, Pałac Sprawiedliwości, Pałac Królewski oraz Park Brukselski.

Drugiego dnia  w Parlamencie Europejskim uczestników wyjazdów  przyjął  poseł Mirosław Piotrowski, który opowiedział o swojej pracy, strukturze UE i jej aktualnych problemach. Każdy z nich otrzymał od posła upominek. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić Dom Historii Europejskiej będący jednocześnie muzeum i instytucją kulturalną służącą promowaniu lepszego zrozumienia historii Europy i integracji europejskiej przez różne ekspozycje, kolekcje obiektów i dokumentów. 

Uczniowie znaleźli też czas na zakup pamiątek i belgijskiej czekolady. Czas spędzony w mieście dał młodzieży możliwość praktycznego sprawdzenia umiejętności posługiwania się językiem francuskim oraz angielskim. Dzięki pobytowi w Brukseli uczennice mogły poszerzyć swoje zainteresowania w miłej i życzliwej atmosferze a ich doświadczenia i wrażenia pozostaną na długo w pamięci.