22 stycznia 2021 – Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku uczniowie naszej szkoły otrzymali stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego. Alicja Pieczykolan z kl. I A i Piotr Łaba z kl. II Hg uhonorowani zostali stypendiami w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020-2021” realizowanego przez Województwo Lubelskie, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Alicja w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała tytuł laureata Konkursu matematycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, natomiast Piotr Łaba został finalistą LXXI Olimpiady Matematycznej, finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki, finalistą LXIX Olimpiady Fizycznej, uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2020” oraz wziął udział w zawodach II stopnia LXVI Olimpiady Chemicznej, reprezentował także Polskę na zawodach międzynarodowych Baltic Way, które odbyły się w Reykjaviku.

Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego otrzymało 501 uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości. Otrzymane pieniądze młodzi ludzie mogą przeznaczyć na wyjazdy edukacyjne, sprzęt komputerowy oraz zakup książek i pomocy dydaktycznych.