22 kwietnia 2018 – Nasza szkoła wyróżniona za pomoc potrzebującym

Dnia 19 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu akcji charytatywnej „Lubelszczyzna dla Syrii”, która odbyła się w Galerii Malarstwa na Zamku Lubelskim.

Na tę uroczystość zostało zaproszonych 10 szkół z województwa lubelskiego, szczególnie zaangażowanych w akcję, a wśród nich nasza szkoła. Reprezentacja młodzieży wraz z dyrektorem wzięła udział w wyjątkowej uroczystości, podczas której z rąk pani minister Beaty Kempy dyrektor szkoły odebrał podziękowanie dla szkoły za aktywny udział w akcji. Na uroczystości obecni byli m. in.: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie – ks. prof. Waldemar Cisło, duchowieństwo i przedstawiciele zaangażowanych w zbiórkę licznych organizacji z województwa lubelskiego.

Szlachetna idea pomocy potrzebującym połączyła wiele środowisk i osób. Akcję wsparło ok. 250 szkół, parafie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Inicjatorem zbiórki był Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, a organizatorem – papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Akcja trwała przez 6 miesięcy i pozwoliła na zebranie 400 000 złotych, które zostały przeznaczone na odbudowę zniszczonych przez wojnę domów syryjskich rodzin.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzenia części  artystycznej i zwiedzenia Zamku Lubelskiego.