20 kwietnia 2015 – Komputerowy Biathlon

Uczeń LO im. ONZ laureatem X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Komputerowy Biathlon

Uczeń LO im. ONZ w Biłgoraju Michał Dolina zdobył II miejsce w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Komputerowy Biathlon, którego organizatorem był serwis internetowy www.av-school.pl, a patronat nad zawodami objęła firma Kaspersky Lab Polska. Głównym celem konkursu była aktywizacja młodych internautów i zachęcenie do pokazania swoich kreatywnych oraz ciekawych propozycji związanych z grafiką komputerową, multimediami oraz bezpieczeństwem w IT.

Konkurs składał się z pięciu etapów. Rywalizacja rozpoczęła się 3 listopada 2014 r. i zakończyła 31 marca 2015 r. Wzięło w niej udział 131 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 92 z gimnazjów z całej Polski. Po raz pierwszy konkurs został przeprowadzony w systemie indywidualnym, przez dziewięć edycji były to rozgrywki drużynowe.

Uczestnicy mieli przygotować, m. in. w formie graficznej swoją wizytówkę przedstawiającą ich w sposób niebanalny i kreatywny, recenzje lub prezentacje wymarzonego sprzętu lub oprogramowania komputerowego, kalendarz na rok 2015 z istotnymi faktami z historii IT, profil na portalu społecznościowym z radami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony komputerów oraz film reklamujący portal av-school.pl.

Przygotowane przez Michała prace zostały ocenione bardzo wysoko, dzięki czemu zdobył II miejsce i tytuł laureata konkursu (do I miejsca zabrakło tylko 1 punktu).

Zwycięstwo ucznia to kolejny sukces LO im. ONZ w Biłgoraju w Komputerowym Biathlonie, w którym szkoła bierze udział od 2010 roku. W poprzednich edycjach drużyny uzyskały: w roku szkolnym 2011/12 – I miejsce, w roku szkolnym 2012/2013 – II miejsce, a w roku szkolnym 2013/2014 – III miejsce.

Do konkursów przygotowała uczniów nauczycielka informatyki pani Anna Dobraczyńska.