20 grudnia 2019 – To już 20. spotkanie wigilijne dla dzieci z Wioski Dziecięcej

Wigilia dla dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju to jedna z najważniejszych uroczystości organizowanych corocznie przez Koło Przyjaciół Biblioteki. W tym roku szkolnym 18 grudnia obchodziliśmy to niepowtarzalne spotkanie wigilijne po raz dwudziesty. Zgromadzonych gości serdecznie powitała pani dyrektor Jolanta Rycyk, która podkreśliła wyjątkowy charakter świąt Bożego Narodzenia. We wspaniały świąteczny klimat wprowadził nas także ksiądz Artur Schodziński przeczytanym fragmentem Słowa Bożego o Narodzeniu Pańskim, a także młodzież, która zaprezentowała część artystyczną.

Jubileuszowe spotkanie tradycyjnie odbyło się w świątecznej scenerii biblioteki szkolnej, gdzie przy blasku choinki dzieliliśmy się opłatkiem, częstowaliśmy się potrawami wigilijnymi i śpiewaliśmy kolędy. Dla najmłodszych uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali gry i zabawy, które sprawiły gościom mnóstwo radości. Tradycyjnie, na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały paczki mikołajkowe przekazane przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk”.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwali nauczyciele bibliotekarze: pani Elżbieta Ciryt, pani Anna Dobraczyńska i pani Jadwiga Oleszek.