2 grudnia 2019 – Wycieczka do Warszawy

W piątek 29.11.2019r. klasy 1Gg i 1Ep wzięły udział w wycieczce do Warszawy.  Autokar wyruszył spod szkoły o godzinie 6.00 tak, aby dotrzeć do Warszawy na 11.00. W trakcie podróży przewodnik wycieczki opowiadał o historii a także o współczesnym Lublinie, przez który przejeżdżaliśmy. Będąc blisko stolicy, usłyszeliśmy wykład o Powstaniu Warszawskim oraz realiach, jakie w tamtym czasie panowały w Polsce. Było to bardzo pouczające i pozwoliło nam bliżej poznać mijane miasta.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy okazję poprzez zabawę i eksperymenty odkrywać prawa przyrody rządzące światem. Różne stanowiska pozwalały między innymi przekonać się, jak widzą osoby z daltonizmem lub, jak trudno poruszać się na wózku inwalidzkim. Z drugiej strony, część wystaw pokazywała sposób działania naszego wzroku i mózgu. To tylko niektóre z atrakcji czekających na uczniów.

Następnie udaliśmy się na zwiedzanie stadionu PGE Narodowy. Przechodząc trasą “Piłkarskie Emocje”, widzieliśmy miejsca, w których piłkarze przygotowują się do meczów oraz dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje arena, gdy nie są urządzane na niej imprezy sportowe oraz zapoznaliśmy się z historią jej powstania. Było to bardzo ciekawe doświadczenie szczególnie dla fanów naszej reprezentacji.

Ostatnim punktem wycieczki była wystawa plenerowa „Ogrody Światła” w Wilanowie. Bogato oświetlone alejki, rośliny czy inne dekoracje tworzyły niesamowity klimat. Po spacerze wyruszyliśmy w drogę powrotną do Biłgoraja.

Był to dzień pełen wrażeń!

Gabriela Tokarska, kl. 1Ep