18 września 2018 – Wycieczka do Zakopanego

W dniach 9-15 września 2018 roku 38-osobowa grupa uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich liceum wraz z opiekunami przebywała na wycieczce szkolnej w stolicy polskich Tatr.

Tygodniowy pobyt obfitował w mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim były to piesze wędrówki po znanych szlakach turystycznych m. in. do Morskiego Oka, na Rusinową Polanę, Gęsią Szyję oraz Gubałówkę. Oprócz spacerów uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc: skocznię narciarską – Wielką Krokiew, multimedialne Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz kolekcję kręgowców Antoniego Kocyana. W towarzystwie przewodnika młodzież zwiedziła najcenniejsze zabytki Zakopanego, a wśród nich: stary, drewniany kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej i znajdujący się w jego pobliżu Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, Muzeum Tatrzańskie, Sanktuarium  Maryjne na Wiktorówkach, Chatkę Brata Alberta oraz Klasztor Albertynów na Śpiącej Górze. Dla uczniów zorganizowane były także wspólne wyjścia na spacery po Krupówkach, spotkanie z gawędziarzem oraz ognisko.

Wspaniała pogoda, liczne atrakcje i niesamowity klimat Zakopanego z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Pobyt w stolicy polskich Tatr dofinansowała Fundacja Honor Pomagania Dzieciom w Warszawie, organizator Ogólnopolskiego Konkursu „Śluby panieńskie w naszej szkole, w którym grupa teatralna działająca w ramach Koła Przyjaciół Biblioteki zajęła II miejsce.

Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Jadwiga Oleszek, pani Małgorzata Polańska i pan Sławomir Pisiewicz.