18 czerwca 2018 – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hiszpanii “Viaje por España”

We wtorek 5 czerwca w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hiszpanii “Viaje por España” pod honorowym patronatem Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii z siedzibą w Polsce.

W konkursie uczestniczyło kilkunastu uczniów ze szkół z Biłgoraja i Zamościa

(III LO im. C. K. Norwida w Zamościu, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz LO im. ONZ w Biłgoraju). Podczas godzinnego testu uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą ogólną z zakresu geografii, historii, kultury i sztuki oraz znajomością hiszpańskiej kuchni, obyczajów i sportowców.

Bezpośrednio po części konkursowej uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę „My(d)lenie oczu”, której fragment został przekazany naszej szkole przez Muzeum Historii i Fotografii w Krakowie. Komisja w tym czasie udała się na obrady.

Po zakończeniu prac jury Pani Dyrektor Jolanta Rycyk pogratulowała uczestnikom osiągniętych wyników, a nauczycielem podziękowała za przygotowanie podopiecznych. Kolejnym etapem było wręczenie laureatom nagród oraz wyróżnień.

Spośród wszystkich uczestników komisja konkursowa przyznała tytuł laureata za zajęcie I miejsca Julii Kaczor (nauczyciel: Anna Sakowska). Uczennica klasy IIC z wynikiem 54 punktów (max. 64 pkt.) uzyskała najlepszy wynik. II miejsce zajęła Aleksandra Raduj z klasy IC (nauczyciel: Lucyna Hałoń) z wynikiem 47 punktów. III miejsce zdobyły ex aequo Natalia Kuc (ZSBiO w Biłgoraju – nauczyciel: Jolanta Bury) oaz Aleksandra Kudyba (klasa IC, nauczyciel: Lucyna Hałoń) uzyskując 48 punktów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci i wyróżnieni dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez:

Organizatorzy konkursu dziękują uczestnikom za duże zainteresowanie konkursem,
a opiekunom za zaangażowanie oraz przygotowanie uczniów. Szczególne podziękowania I LO im. ONZ z Biłgoraju kieruje w stronę sponsorów nagród. Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnych edycjach konkursu.