16 maja 2018 – Wokalne talenty

Z myślą o promowaniu języków obcych i lokalnych talentów wokalnych Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju już po raz szesnasty zorganizowała Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Das Festival of the Songs. Patronat nad festiwalem ponownie objął Burmistrz Miasta Biłgoraj.

11 maja w wypełnionej sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury w pięciu kategoriach językowych zmagało się prawie 50 uczniów, w tym 5 reprezentantów naszej szkoły. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom umiejętności językowo-wokalnych.

W kategorii „język angielski – gimnazja” reprezentująca nasza szkołę Magdalena Palinka z klasy 3B zdobyła II miejsce za interpretację utworu Rihanny „Unfaithfull”.

W kategorii „język rosyjski – gimnazja” wygrała Karolina Monastyrska z klasy 2B, wykonując rosyjską wersję znanego utworu „Let it go”.

W kategorii  „język niemiecki – gimnazja” zwyciężył zespół z naszego gimnazjum w składzie: Alicja Blicharz z klasy 2B, Amelia Bosak i Magdalena Kłubko z klasy 2A. Dziewczęta wykonały utwór Andreasa Bouraniego „Auf Andersen Wegen”.

Opiekunami uczennic są: Barbara Beda, Dorota Marczak, Maria Kanty i Grzegorz Bryła.

Gratulujemy!