15 listopada 2018 – Zawody strzeleckie z okazji 100-lecia Niepodległości Polski

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski w naszej szkole odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Rywalizacja odbywała się w konkurencji karabin pneumatyczny w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Na zawody zgłosiło się 30 uczniów, którzy są członkami szkolnych kół strzeleckich LOK działających w szkołach województwa lubelskiego. Po zapoznaniu z regulaminem i  kwestiami bezpieczeństwa, zawodnicy przystąpili do rywalizacji, która toczyła się w przyjaznej, sportowej atmosferze. Uczestnicy w czasie rozgrywania konkurencji nabywali umiejętności strzeleckie, doświadczenia w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, a przede wszystkim umiejętności skupienia się i pokonywania stresu na stanowisku strzeleckim. Po zakończeniu rywalizacji odbyło się uroczyste wręczenie medali i upominków dla najlepszych zawodników oraz pucharów w klasyfikacji zespołowej.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Eliza Stopyra z klasy III H z wynikiem 238 punktów. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Wnęk z klasy II H, której do zwycięstwa zabrakło tylko dwóch punktów. Na trzeciej pozycji uplasowała się Izabela Gura, z klasy III i, uzyskując 231 punktów.

Chłopcy tym razem musieli uznać przewagę dziewcząt w tej konkurencji. W kategorii chłopców zwyciężył Bartosz Jastrzębski z klasy II H, który zdobył 226 punktów. Drugi był Grzegorz Woźnica z klasy III J z wynikiem 209 punktów, a trzeci Maciej Demucha, uczeń klasy II B, zdobywając 193 punkty.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna uczniów klas trzecich naszej szkoły w składzie: Eliza Stopyra, Izabela Gura, Grzegorz Woźnica. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Leśnychw Biłgoraju.