15 grudnia 2015 – Wojewódzki sukces uczennic klasy II A

lo_biblioteka5II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Moja Biblioteka – najpiękniejsze miejsce w szkole” zorganizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyły uczennice klasy II A architektoniczno-graficznej, Paulina Pencak i Karolina Mazurek za pracę „Biblioteka LO im. ONZ w Biłgoraju – najpiękniejsze miejsce w szkole”.

Celem konkursu była promocja książki i czytelnictwa, budowanie pozytywnego wizerunku biblioteki szkolnej jako miejsca szczególnego w szkole, rozwijanie zdolności i kreatywności uczniów oraz inspirowanie uczniów do wykorzystywania nowych technologii multimedialnych.

14 grudnia 2015 roku w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na który wpłynęło ponad 100 prac z całego województwa, w formie filmów, prezentacji multimedialnych, galerii zdjęć czy wirtualnych wycieczek po bibliotece. Jury przy ocenie brała pod uwagę oryginalność przedstawienia tematu oraz stopień wykorzystania nowoczesnych technologii.

Uczennice zaprezentowały nasze liceum i bibliotekę szkolną w postaci multimedialnego pokazu zdjęć (fotocastu) opracowanego z wykorzystaniem programu Magix Zdjęcia.

Paulina Pencak i Karolina Mazurek przygotowały pracę pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela bibliotekarza i nauczyciela grafiki komputerowej.

lo_biblioteka4 lo_biblioteka3 lo_biblioteka2