14 maja 2021 – Piotr Łaba laureatem LXVII Olimpiady Chemicznej

Piotr Łaba z klasy II Hg uzyskał tytuł laureata LXVII Olimpiady Chemicznej, której finał odbył się 17 kwietnia 2021 roku w Warszawie.  Tytuł laureata gwarantuje wolny wstęp na studia (tj. poza procesem rekrutacyjnym) nie tylko na kierunki bezpośrednio związane z chemią, ale również m.in. medyczne.

Olimpiada Chemiczna podzielona jest na trzy etapy. W drugim i trzecim etapie, oprócz części teoretycznej, jest również część doświadczalna, która w tym roku ze względu na reżim sanitarny została zastąpiona zadaniem teoretycznym o charakterze laboratoryjnym. Piotr podkreślił, że „zmagania to nie tylko szansa na zmierzenie się z inspirującymi zadaniami, ale również wyzwanie kondycyjne, gdyż czas trwania zawodów to aż 6 godzin”.

Warto dodać, że Piotr w tym roku zdobył tytuł finalisty Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Matematycznej i Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”, a w Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” uzyskał tytuł laureata z matematyki i finalisty z informatyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!