13 maja 2026 – Nasza drużyna najlepsza w finale wojewódzkim OMTTK

Doskonałe przygotowanie merytoryczne i świetna współpraca zespołowa – to klucz do sukcesu, który odniosła drużyna z naszego liceum w składzie: Eryk Łoński z kl. IV B, Milena Rębacz z kl. I B, Martyna Cich z kl. II E, zajmując I miejsce w finale wojewódzkim 52. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.Interdyscyplinarne zawody zostały rozegrane w dniach 8-9 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W konkursie startowało 12 najlepszych drużyn z województwa lubelskiego, a młodzież musiała zmierzyć się z różnorodnymi konkurencjami, wymagającymi wszechstronnej wiedzy oraz doskonałej kondycji fizycznej. Ocenie sędziowskiej podlegały: test wiedzy z zakresu krajoznawstwa, turystyki, topografii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym; marsz na orientację; turystyczne ABC: rozpoznawanie roślin, atrakcje turystyczne województwa kujawsko-pomorskiego; rzut do celu; rowerowy tor przeszkód; zadania praktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy, korzystanie z apteczki; ocena uprawnień i odznak turystycznych. Nowością tegorocznej edycji turnieju było rozpoznawanie grzybów, a także obrazów polskich malarzy.Zwycięzcy będą reprezentować województwo lubelskie na szczeblu centralnym. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2026 r. w województwie kujawsko-pomorskim w Borach Tucholskich.

Opiekunem uczniów jest pan Mirosław Obszański.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!