13 lutego 2019 – W przyjaźni z „królową nauk”

Uczniowie naszego liceum i gimnazjum odnieśli znaczące sukcesy w Konkursie Matematycznym organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

Finał odbył się 6 lutego 2019 roku. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów szkół średnich oraz ponad 60 uczniów trzecich klas gimnazjum i szkół podstawowych, zakwalifikowanych spośród ponad 1000 uczestników etapu szkolnego.

Zadaniem młodzieży było rozwiązanie w ciągu dwóch godzin zestawu 20 zadań dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych. Najlepszych 10 uczestników ze szkół średnich oraz 10 z gimnazjów i szkół podstawowych otrzymało tytuły laureatów.

Oto osiągnięcia naszych uczniów:

W Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół średnich tytuł laureata i nagrody rzeczowe otrzymali: Maciej Wawryniuk  (V miejsce) i Przemysław Kolaszyński (X miejsce).

W Konkursie Matematycznym dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych tytuł laureata i nagrody rzeczowe otrzymali: Piotr Łaba ( I miejsce), Michał Ferens ( II miejsce), Tymoteusz Dec (IV miejsce) i Kamil Grabowski ( V miejsce).

W finale udział wzięli także: z liceum Michał Nizio, natomiast z gimnazjum: Konrad Deryło, Martyna Góralczyk, Szymon Krzesiński, Mateusz Łoziński i Agata Przytuła.

GRATULUJEMY!