12 października 2015 – Spotkanie z aktorką Laurą Łącz

DSC_0604

W auli naszej szkoły 12 października 2015 roku wystąpiła pani Laura Łącz, znana i ceniona aktorka filmowa i teatralna oraz autorka tekstów dla dzieci i młodzieży, właścicielka Agencji Artystycznej „Laura”.

W bogatym programie artystycznym zatytułowanym „Między mną a tobą” aktorka zaprezentowała twórczość wybitnych poetów okresu dwudziestolecia międzywojennego m.in. Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Pięknie wykonanymi piosenkami i wierszami oraz tekstami kabaretowymi przybliżyła młodzieży atmosferę dawnych lat i udowodniła, że utwory te mają charakter ponadczasowy. Dotykają sfery osobistej, mówią o miłości, tęsknocie i potrzebie bliskich relacji międzyludzkich, są więc ciągle aktualne i chętnie wykonywane w oryginalnych lub nowych aranżacjach.

Po spotkaniu aktorka odpowiadała na pytania młodzieży należącej do Koła Teatralnego i Szkolnego Koła Filmowego. Podzieliła się własnymi doświadczeniami na temat pracy na planie filmowym i w teatrze, opowiadała o początkach kariery aktorskiej i wspominała swoje najlepsze role.

Pani Laura Łącz dała się poznać młodzieży jako osoba niezwykle wrażliwa. Zachwyciła profesjonalizmem aktorskim, talentem recytatorskim i pięknym głosem.

Wspaniały spektakl literacko-muzyczny, który przygotowała aktorka z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników spotkania, a wyrazem uznania dla artystki i podziękowaniem za występ były gromkie brawa publiczności oraz kwiaty.