12 kwietnia 2018 – Otwarcie w naszej szkole CENTRUM GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

11 kwietnia 2018 roku w naszym liceum otwarto Centrum Grafiki Komputerowej. Głównym założeniem projektu było umożliwienie młodym ludziom poznawania i poszerzania umiejętności oraz wiedzy z zakresu grafiki komputerowej, animacji oraz filmu.

Realizacja projektu CGK, którego inicjatorem była pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej, pozwoliła na przygotowanie pracowni graficznej, umożliwiającej efektywniejszą pracę w komfortowych warunkach. Przeprowadzono remont i modernizację sali, doposażono CGK w sprzęt komputerowy przystosowany do pracy z programami graficznymi, tablet dotykowy, okulary HR.

Oprócz zajęć dla uczniów naszego liceum w nowej pracowni odbywać się będą kursy oraz warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu biłgorajskiego.

W realizację projektu włączyły się firmy i przedsiębiorstwa biłgorajskie, które przekazały środki finansowe lub pomoc rzeczową. Sponsorami byli:

– Model Opakowania Sp. z o. o.

– Vikom Sp. z o. o.

– Megakom. Sklep komputerowy

– Net Partners Sp. z o. o.

– Prestige Group

– Pol-Skone Zakład Produkcyjny nr 3 w Biłgoraju

 

Realizacja projektu była możliwa także dzięki wsparciu Starosty Biłgorajskiego pana Kazimierza Pateraka.

W uroczystym otwarciu Centrum udział wzięli: pan Jan Koman – kierownik Wydziału Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Biłgorajskiego, Dyrektor szkoły, sponsorzy, zaproszeni goście i młodzież z klas graficznych.