12 grudnia 2018 – Szlachetna Paczka w naszej szkole

W miniony weekend (8 – 9 grudnia 2018 r.) działy się cuda! To Wy ich dokonaliście! Wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli przygotowane przez Was paczki. Wiele z nich jako pierwsze otworzyły dzieci, które ucieszyły się z ciepłych kurtek, butów  i wspaniałych, kolorowych prezentów. Ich rodzice poczuli ulgę i szczęście, widząc w końcu uśmiech na buziach swych pociech.

Paczki otworzyli też ludzie starsi oraz samotni. Dla nich ważniejsza od rzeczy była świadomość, że wciąż są dla kogoś ważni i ktoś pochylił się nad ich losem. Nie ktoś – WY!

Pojawiły się łzy, emocje, wzruszenie i na nowo rozbudzona nadzieja, że przyszłość może być lepsza.

Dzięki Wam i wszystkim ludziom, którzy w podobny sposób rozumieją i czują, czym jest otwartość na drugiego człowieka, podczas Wielkiego Finału XVIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI pomoc dotarła do tysięcy najbardziej potrzebujących  rodzin z całej Polski i naszego powiatu!

To liczby, ale za tymi liczbami stoją historie konkretnych rodzin.

Historie rodziców, którzy mimo przeciwności losu wytrwale walczą o lepszą przyszłość dla swych dzieci, niepełnosprawnych, borykających się z różnymi chorobami, którzy nie poddają się i swoją postawą inspirują innych. Historie samotnych, schorowanych, seniorów, które pomogliście zmienić na dobre.

Dzięki Wam 2 rodziny z naszego powiatu będą miały piękne Święta i choć na  chwilę będą mogły zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Wasze zaangażowanie w akcję jest godne podziwu. Nie pozostaliście obojętni na krzywdę drugiego człowieka i bez zastanowienia aktywnie włączyliście się do akcji.

Dzięki Wam udało się zebrać 4 774,81 zł, a klasy IId i III i za zebrane pieniążki w swoich klasach zakupiły środki chemiczne i ubranka dla dzieci. Spełniliście materialne  marzenia każdej z rodzin.

Wspólnie z wolontariuszami zakupiliśmy sprzęt AGD (lodówkę i mikrofalówkę), żywność trwałą, środki czystości, przybory szkolne, ubranka i obuwie dla dzieci, zabawki, pościel, koce, ręczniki i książki.

Wolontariusze z naszej szkoły napisali również listy dla Rodzin i kartki świąteczne z życzeniami.

Pięknie zapakowane prezenty w sobotę trafiły do sztabu Szlachetnej Paczki w Biłgoraju i zostały przekazane potrzebującym Rodzinom.

Za ten „mały gest”, który sprawił tak wielką radość obdarowanym dziękuję wszystkim – Wychowawcom, Nauczycielom i Wam drodzy Uczniowie!

Dorota Marczak