11 marca 2017 – Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 3 marca 2017 roku naszą szkołę ponownie odwiedził podróżnik z grupy „Trzask” – pan Grzegorz Chachura. Poprowadził spotkanie, na którym zaprezentował nam, jak wygląda prawdziwe życie na Kubie – zaskakujące fakty i wyrazisty opis podróżnika przyciągnęły za sobą jak zwykle ogromną grupę uczniów.  

Kuba, powszechnie znana jako karaibski raj oraz idealne miejsce na egzotyczne wakacje, na pokazywanych nam fotografiach ukazuje swoją drugą twarz – widzimy wyspę  pod socjalistycznymi rządami Comandante Castro, symbol walki o niepodległość,  kraj biedny i odcięty od perspektyw, ale i ukochaną  ojczyznę ponad 11 milionów ludzi.

Podczas oglądania fotografii z podróży poznaliśmy wiele ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu. Opowieści pana Grzegorza cieszyły się pozytywnym odbiorem słuchaczy. Towarzyszyła nam miła i luźna atmosfera – lecz nie oszukujmy się – po spotkaniu wyspa nie będzie się już nam kojarzyć przede wszystkim z Kubańczykami tańczącymi salsę na każdej ulicy. W skupieniu słuchaliśmy o burzliwej historii i porażających faktach na temat „prawdziwej Kuby”.

Pana Grzegorza pożegnaliśmy gromkimi brawami. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie tylko ja, ale i reszta uczniów ma nadzieję, że spotkanie się powtórzy.

Joanna Maciocha kl. I B