10 lutego 2016 – Sportowe wyróżnienia dla uczniów LO ONZ

„U nas jesteś najlepszy” – to wciąż obowiązujące hasło w LO im. ONZ w Biłgoraju. Właśnie odbyły się plebiscyty na najlepszych sportowców miasta Biłgoraj i nie zbrakło wśród laureatów, uczniów naszej szkoły. Nagrody i wyróżnienia Burmistrza Miasta Biłgoraj otrzymali:

Wiktoria Hałka – uczennica Powiatowego Gimnazjum ,RWKS „Sparta”, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na 100 m styl dowolny. Reprezentantka szkoły, mistrzyni województwa w szkolnych zawodach pływackich.

9- m-ce Arkadiusz Czok – uczeń maturalnej klasy LO im. ONZ, Łada 1945 Biłgoraj ,lider zespołu juniorów starszych z dużymi umiejętnościami, wywalczył sobie miejsce I. Reprezentant szkoły w piłce nożnej.

6 m-ce Michał Swacha – absolwent LO im. ONZ, MKS „Basket” przy LO im. ONZ, podstawowy zawodnik drużyny seniorskiej, jeden z najlepszych punktujących, kapitan zespołu;

4 m-ce Michał Jamroz – uczeń maturalnej klasy LO im. ONZ,– L.A, XII miejsce w Przełajowych MP na 6 000m i VI miejsce w MP Juniorów na 3 000 m. Reprezentant szkoły w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych oraz w Lidze L.A.

1 m-ce Weronika Pyzik – LKS „ZNICZ” – L.A. (4 500 zł), liczne osiągnięcia sportowe, halowa MP Juniorów w biegach na 3 000 m, Mistrzyni Polski Juniorów na 5 000 m i srebro na 3 000 m, reprezentantka drużyny Europy, reprezentantka Mistrzostw Świata w biegach przełajowych, członek kadry narodowej. Reprezentant szkoły w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych oraz w Lidze L.A w roku szkolnym 2014/15.

Wśród uczestników Balu Sportowca również nie zbrakło przedstawicieli LO im. ONZ: Dominik Skubisz – uczeń II klasy LO im. ONZ, jeden z najlepiej rozwijających się piłkarzy młodego pokolenia, wychowanek szkółki OSiR Biłgoraj.

Jest to tylko potwierdzenie bardzo dobrej pracy nauczycieli WF w szkole oraz świetnej współpracy ze środowiskiem sportowym miasta Biłgoraj. W LO ONZ można łączyć swoje pasje sportowe z wysokim poziomem nauczania, o czym świadczą wysokie wyniki matur. Szkoła umożliwia rozwijanie swoich talentów a praca w klubach sportowych: LKS „ZNICZ”, RWKS „Sparta”, Łada 1945, OSiR Biłgoraj, MKS „Basket” i wielu innych przekłada się na bardzo wysokie wyniki szkoły we współzawodnictwie sportowym, w którym to LO ONZ od wielu lat nie ma sobie równych w powiecie, zajmując czołowe miejsca w województwie / trzecie w roku szkolnym 2014/2015).

Ryszard Sawa