11 listopada 2022 – Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – to dla Polaków wyjątkowy dzień. Dzisiaj wszyscy żyjemy w niepodległej ojczyźnie. Jednak wolność to sprawa wcale nie taka prosta, Polacy musieli ją sobie wywalczyć. Niepodległość okupiona została setkami ofiar, ale dzięki determinacji naszego narodu zaborcom nie udało się wymazać ojczyzny z serc rodaków. Po 123 latach niewoli, w 1918 roku Polska powróciła na mapy Europy.

Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości w naszym liceum rozpoczęły się koncertem muzyki patriotycznej pt. „Jeszcze nie zginęła” w wykonaniu kameralistów Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Z kolei 10 listopada 2022 roku. o godz. 11.11 w hali gimnastycznej społeczność szkoły uroczyście odśpiewała hymn państwowy, po raz kolejny przyłączając się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Ponadto w auli szkoły licealiści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Niepodległość na kartach historii, w literaturze i muzyce”.

W części artystycznej wystąpili: Krystian Bednarz, Izabela Białek, Martyna Cios, Bartłomiej Góra, Beniamin Gleń, Laura Karpik, Rafał Koper, Ewa Larwa, Zofia Wróblewska. Część historyczną przygotowały: Gabriela Psiuk, Dominika Szubiak, Martyna Świtała. Za obsługę techniczną odpowiedzialni byli: Karol Buczak, Maksymilian Krubnik, Jakub Maksim. Młodzież pracowała pod kierunkiem nauczycieli: pani Elżbiety Ciryt, pani Jadwigi Oleszek i pana Krzysztofa Rudy.