24 października 2025 – Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
admin 5 miesięcy temu Konkursy , Organizacyjne , OsiągnięciaW Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania pierwsze miejsce zajęła Nikola Miśkowiak z kl. I C, drugie – Oliwia Majcher z kl. I A, na trzeciej pozycji uplasowały się ex-aequo Weronika Kapica z kl. I D i Martyna Maksim z kl. I C. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Konkurs tradycyjnie organizowany jest w naszej szkole w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych. W tym roku odbył się 24 października 2025 roku i wzięło w nim udział 12 uczennic klas pierwszych, które prezentowały fragmenty wybranych przez siebie utworów dla młodzieży.
Uczestnictwo w konkursie pozwala licealistom na rozwijanie zainteresowań czytelniczych i dzielenie się wiedzą na temat literatury z rówieśnikami. Ponadto uczniowie doskonalą umiejętności w zakresie technik czytania oraz nabierają pewności siebie podczas wystąpień publicznych.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele: pani Jadwiga Oleszek i pani Elżbieta Ciryt.
Gratulujemy!

























