8 czerwca 2018 – Dzień SGH

Dnia 7 czerwca 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień SGH. Klasy Akademickie IC oraz II C objęte patronatem uczelni aktywnie zaangażowały się w przygotowanie tej uroczystości. W auli szkoły odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania w ramach realizacji programu “Klasa Akademicka SGH”.

W pierwszej części spotkania uczniowie klasy I C przybliżyli historię współpracy z patronacką uczelnią, która została zainaugurowana w maju 2016 roku. Uczniowie opowiedzieli o wyjazdach do Warszawy i wykładach w SGH, webinariach oraz warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni, z których mogli korzystać uczniowie z klas akademickich.

W drugiej części spotkania odbyła się debata oksfordzka, w której zmierzyły się zespoły z klasy I C – drużyna opozycji w składzie: Kamila Frelas, Michał Flis, Aleksandra Kudyba, Wojciech Chmiel, oraz II C – drużyna propozycji w składzie: Aleksandra Rybak, Bernadeta Borowiec, Wiktoria Nowak i Emilia Pawlos. Teza debaty brzmiała: „Handel w niedzielę powinien być zakazany”. W loży mędrców zasiedli zaproszeni goście: Pani Maryna Lassota – pracownik naukowy SGH, Pani Marzena Chmiel – sędzia Sądu Rejonowego w Biłgoraju, oraz Pan Jan Koman – kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Marszałkiem prowadzącym debatę była Pani Gabriela Figura z Biłgorajskiej Telewizji Kablowej. Zespoły przygotowały swoje prezentacje na bardzo wysokim poziomie i zostały wyróżniająco ocenione za jakość argumentacji oraz sposób formułowania wypowiedzi. Ostatecznie zwycięstwo zostało przyznane drużynie z I C. 

Po spotkaniu w auli uczniowie z klas akademickich IC oraz II C uczestniczyli w warsztatach „Nowoczesny marketing w praktyce”, które poprowadziła  Pani Maryna Lassota – pracownik naukowy SGH. Po wysłuchaniu wstępnego wykładu o konieczności wprowadzania innowacji w przemyśle uczniowie pracowali w grupach przygotowując analizę marketingową przykładowych firm.

Kolejną atrakcją Dnia SGH był kiermasz ciast. Ze sprzedaży domowych wypieków uczennice klasy I C odpowiedzialne za zorganizowanie kiermaszu zebrały 518 zł.Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

Dzień SGH odbył się w naszej szkole po raz drugi i był niezwykle atrakcyjną formą rozwijania współpracy z patronacką uczelnią. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą okazją do organizowania równie ciekawych spotkań.

 

Galeria zdjęć:

Galeria I

Galeria II

Galeria III

Warsztaty