31 października 2017 – Wykłady matematyczne na WAT w Warszawie

W dniach 23-24 października odbyła się wycieczka do Warszawy, której głównym celem były wykłady matematyczne na Wojskowej Akademii Technicznej. Wzięło w niej udział dwudziestu uczniów z klas 2A, 2B i 2D, pod opieką profesora A. Łokaja.

Wyjazd rozpoczął się w poniedziałek rano, więc niedługo po południu uczestnicy dotarli do stolicy. Pierwszym punktem programu był spacer po Starym Mieście i pomimo niesprzyjającej pogody poznawaliśmy uroki warszawskiego rynku i okolic. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogliśmy uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii.

Drugiego dnia wycieczki, o godzinie 8:00 udaliśmy  się na wykłady odbywające się na terenie WAT-u. Zgłębiliśmy wiedzę m. in. na temat złotego podziału, ciekawych zagadnień matematycznych oraz dowiedzieliśmy się nieco o samej Akademii. Mieliśmy też okazję zajrzeć do hangaru, gdzie znajdowały się pojazdy pancerne i nawet  udało nam się dokładnie obejrzeć ich wnętrza. Po tym uczestnicy zjedli obiad, a następnie wyruszyliśmy prosto w kierunku domu, gdzie dotarliśmy wieczorem. Może zmęczeni, ale na pewno zadowoleni i bogaci w nową wiedzę i doświadczenia.

Julia Kudełka – klasa 2A