22 listopada 2019 – Seminarium przed Olimpiadą Przedsiębiorczości

20 listopada 2019 roku pięcioro uczniów naszej szkoły: Jakub Jamroz i Karolina Siek z kl. III C oraz Michał Kleban, Wiktoria Majdzik i Anna Skubis z kl. II C wraz z opiekunem panem Andrzejem Szatowskim uczestniczyło w Seminarium dla Zawodników i Opiekunów merytorycznych pt. „Z Olimpiadą na ty” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Relacja uczestników spotkania:

W trakcie modułu metodycznego mieliśmy okazję dokładnie harmonogram przebiegu poszczególnych etapów Olimpiady Przedsiębiorczości, który przybliżyli nam: mgr Dorota Popowska i mgr Bartosz Majewski. Wysłuchaliśmy także trzech wykładów dotyczących hasła tegorocznej olimpiady, które brzmi: „Zarządzanie różnorodnością w organizacji. Kultura, Struktura, Pracownik”. Dr Anna Krejner – Nowecka skupiła się na różnych funkcjach osób zaangażowanych w daną organizację. Dr hab. Wioletta Mierzejewska, prof. SGH, przedstawiła nam rodzaje struktur organizacyjnych, natomiast mgr Bartosz Majewski wyjaśnił, czym jest kultura w miejscu pracy.

Warto też wspomnieć, że Olimpiadę współorganizuje pięć największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Laureaci Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskują między innymi specjalne uprawnienia w postępowaniu kwalifikacyjnym na wyżej wymienione uczelnie.

Z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w wykładach, dzięki nim lepiej możemy przygotować się do udziału w XV Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Etap szkolny odbędzie się już 5 grudnia – teraz pozostało tylko trzymać kciuki za naszych uczniów, żeby udało im się awansować do kolejnego etapu.

Anna Skubis, kl II C