18 kwietnia 2019 – Mają indeksy na AGH

Uczniowie naszego liceum mają już indeksy na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki tytuły laureatów uzyskali: Przemysław Kolaszyński (III B), Kajetan Larwa (III B) i Maciej Wawryniuk (III B), z fizyki laureatem został Michał Ogorzałek (III B), natomiast z geografii z elementami geologii  tytuły laureatów otrzymali: Krzysztof Jednacz (III C) i Jakub Złomański (II C).  Finalistami zostali: Monika Gąbka (III C), Bartosz Jeleń (III C), Miłosz Jeleń (III C), Michał Litwiniuk (III C) i Katarzyna Małyszek (III C).

Laureaci olimpiad przyjmowani są na wszystkie kierunki studiów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z  pominięciem warunków rekrutacji.

Do olimpiady uczniów przygotowali: z matematyki pan Andrzej Łokaj, z fizyki pan Ryszard Wołoszyn, a z geografii pani Barbara Łokaj i pan Wiesław Świerczyński.

To już kolejny rocznik uczniów, który w tej olimpiadzie zdobył tak wysokie lokaty, a tym samym indeksy na studia.

Warto podkreślić, że liceum od wielu lat współpracuje z tą prestiżową krakowską uczelnią. Dla uczniów szkoły prowadzone są przez pracowników naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej wykłady i warsztaty, które poszerzają wiedzę i zainteresowania młodzieży, a także wprowadzają licealistów w akademicki klimat.