14 czerwca 2017 – Oddawali krew dla Jagody

Po raz piąty, 13 czerwca 2017 r. w naszej szkole Koło PCK we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizowało akcję poboru krwi.

W tym roku cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem i miała szczególny charakter – zebrana krew w całości przekazana została jedenastoletniej Jagodzie poszkodowanej w wypadku samochodowym. W akcji wzięli udział uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z Biłgoraja, honorowi dawcy krwi, rodzice koleżanek i kolegów Jagody, policjanci i mieszkańcy naszego powiatu, którzy o zbiórce dowiedzieli się z portali społecznościowych oraz mediów. Łącznie 64 osoby oddały ponad 28 litrów krwi. Chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem – własną krwią było dużo więcej, dlatego też kolejna zbiórka krwi dla Jagody zostanie przeprowadzona 22 czerwca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i zapraszają do kolejnej zbiórki. Wyrażają także nadzieję, że zebrana krew przyczyni się do ratowania życia i zdrowia Jagody, a także innych potrzebujących osób.

Krwiodawcy otrzymali czekoladowy upominek i słodkie drożdżówki, które ufundował Zakład Cukierniczy Krzysztof Gałka.